اخبار

بازدید دانشجویان موسسه نورالقرآن از وادی السلام ثانی

به گزارش روابط عمومی موسسه نورالقرآن ، در این مراسم که تعداد زیادی از فراگیران موسسه نورالقرآن حضور داشتند، سید حیدر شاهزیدی ، با بیان این که تخت فولاد دانش سرای خفته در دل تاریخ است گفت:وادی السلام ثانی آرامگاه ناآرامان دیروز و اندیشمندان تاریخ پر افتخار اسلام و ایران اسلامی است

وآنچه اصفهان را مشهور به نصف جهان نموده وجود این ذخایر انسانی و اندیشه و تلاش و فرهنگ سازی  آنان بودهاست.

استاد شاهزیدی افزود: تخت فولاد، ‌یکی از گورستان‌های بلندمرتبه جهان اسلام و تشیع است که مزار بزرگان بسیاری از علم و هنر دنیای اسلام را دربر گرفته است. این گورستان که در جنوب شرقی اصفهان واقع است، گنجینه‌ای از مقبره بزرگان محسوب می‌شود که آن را در کنار قبرستان بقیع در مدینه، قبرستان ابوطالب در مکه و گورستان وادی‌السلام در نجف، از مهم‌ترین و متبرک‌ترین مراقد جهان اسلام دانسته‌اند.

سید حیدر شاهزیدی بیان داشت : اکنون که درمقبره بانو امین قرار گرفنه ایم واین بازدید با ایام ولادت حضرت زهرا همراه شده است چه خوب است که این بانوی مجتهده که از پیروان واقعی حضرت زهراست رابیشتر شناخته وسعی کنیم اوراکه اولین مجتهده ی زن در اسلام است را به عنوان یک الگو  برای یک زن مسلمان قرار دهیم .

در ادامه بازدید وی با اشاره به مسئله رجعت بعد از ظهور امام زمان ونپوسیده شدن اجساد علما وبزرگان دینی به معرفی میرزا حسین فهامی پرداخت واز فراگیران خواست تا با توجه بیشتری این عالم برجسته را زیارت نمایند.

تکیه روضاتی وقبر میرزا حسن کشیک چی سومین زیارتگاهی بود که در این اردوی یک روزه مورد بازدید قرار گرفت.

در این محل استاد شاهزیدی با اشاره به شخصیت معنوی کشیک چی تصریح کرد: در جامعه نباید به مقام ودرجه افراد توجه کرده بلکه مهم شخصیت روحی وباطنی افراد است که آنان را به درجات بالاتری از مقام قرب الهی می رساند وکشیک چی یکی از این افراد برجسته بود که توانست در زمان حیات خود به محضر امام زمان تشرف نماید.


نوشته شده توسط: خانم نقوی در تاریخ: 1395/06/19 10:09 PM
نام  
پست الکترونیک
متن پیام  
تصویر امنیتی